Śladami autora "Sztukmistrza z Lublina"

Utworzono: 24 lipiec 2017 Opublikowano

Uczestnicy tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu "Śladami Singera", organizowanego przez Ośrodek Brama Grodzka "Teatr NN" z Lublina, w przyszłym tygodniu pojawią się w Tyszowcach.

Pierwsze spotkanie pod hasłem "Szukajcie przyjaciół sztukmistrza" rozpocznie się w poniedziałek 24 lipca o 16.00 w centrum miasta. Jego uczestnicy nie tylko obejrzą indywidualne popisy artystów z różnych części świata, ale również będą mogli podejrzeć ich warsztat i porozmawiać z nimi. O 19.30 na tyszowieckim skwerku odbędzie się widowisko "Przyjaciele sztukmistrza" z muzyką na żywo i opowiadaniami Singera oraz z elementami cyrku, akrobatyki, bit-box'u, teatru ognia i performancu oraz happeningiem "Ulicami Singera". Wszystkie warsztaty, widowiska i spotkania są bezpłatne.

Edukacyjno-artystyczna podróż, odwołująca się do historii miast i miasteczek Lubelszczyzny, które były ulubionymi miejscami akcji opowiadań laureata literackiej Nagrody Nobla, rozpoczęła się 17 lipca w Kocku. W tym tygodniu artyści z Polski, Izraela, Armenii, Burkina Faso, Włoch i Czech byli już także w Piaskach, Bychawie, Kraśniku i Szczebrzeszynie, a w ten weekend są w Józefowie i Biłgoraju.

Po Tyszowcach wolontariusze podążający "Śladami Singera" odwiedzą jeszcze Krasnobród i Janów Lubelski, by zakończyć festiwal 27 lipca podczas "Carnavalu Sztukmistrzów" w Lubli