Sukces sportowców na Igrzyskach wojewódzkich LZS

Utworzono: 31 lipiec 2018 Opublikowano

Mistrzynie województwa w przeciąganiu linyGmina Tyszowce kolejny raz okazała się najlepsza na Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych LZS. Podczas zawodów, które odbyły się w niedzielę 29 lipca w Krzywdzie wyprzedziła reprezentację Gminy Ulhówek w powiecie tomaszowskim i Sitno w powicie zamojskim. Poziom najlepszych zespołów był bardzo wyrównany i choć w poprzednich latach wielokrotnie stawaliśmy na podium nie liczyliśmy na taki sukces. Najlepiej, zresztą nie pierwszy raz, wypadły nasze panie, które były bezkonkurencyjne w przeciąganiu liny i będą reprezentować Lubelszczyznę na zawodach krajowych - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając.

On sam był w zespole, który rywalizował w sztafecie samorządowców, a towarzyszyli mu zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Tyszowcach Wojciech Baj i członek LZS Radosław Leja.

W ciągu ostatnich 10 lat Gminy Tyszowce tylko raz zabrakło na igrzyskach wojewódzkich. Poza tym na podium stawała siedmiokrotnie, w tym pięć razy na jego najwyższym stopniu, a trzy razy była klasyfikowana na czwartej pozycji.

Na podium tegorocznych zmagań Gmina Tyszowce wyprzedziła rywali z Ulhówka o 23,5 punktu.

W niedzielnych zawodach, połączonych z Igrzyskami Seniorów, rywalizowało ponad 1,5 tysiąca zawodniczek i zawodników z 35 gmin i 15 powiatów. W tej drugiej kategorii wygrał Powiat Tomaszowski, przed powiatami - zamojskim i bialskim.

Mistrzostwa Województwa LZS