W Tyszowcach mieszkańcy w bardzo podniosłej atmosferze pożegnali naszych Bohaterów. Pamięć o płk Pilarskim, który tu przez lata mieszkał jest nadal żywa.

W piątek 13 października 2017 roku odbyły się w Tyszowcach uroczystości pożegnania śp. płk. Mariana Pilarskiego ps. „Jar” - komendanta Obwodu Zamojskiego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość i Inspektora II Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajoweji oraz śp. ppor. Stanisława Biziora ps. „Eam” - komendanta Lotnej Żandarmerii w ramach Obwodu Zamojskiego AK-WiN. Obaj Żołnierze Niezłomni zostali zamordowani w więzieniu na Zamku Lubelskim w dniu 4 marca 1952 i pochowani w bezimiennym grobie na cmentarzu przy ul. Unickiej w Lublinie. Ich szczątki zostały odnalezione przez zespół Instytutu Pamięci Narodowej pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka w styczniu 2017 roku. Oficjalne potwierdzenie identyfikacji szczątków tych Bohaterów ogłoszono w Warszawie 21 kwietnia 2017 na specjalnej konferencji w Pałacu Prezydenckim, gdzie w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczono rodzinom noty identyfikacyjne. Uroczystości pochówku obu oficerów będą rodzajem pożegnania Żołnierzy Niezłomnych z regionem, w którym żyli i walczyli o wolność Ojczyzny.