• Urzd
  Urząd Miejski w Tyszowcach
 • Swieto Niepodleglosci
  Uroczystości 100 - lecia Niepodległości
 • Odsloniecie Mogily
  Odsłonięcie mogiły z 1920 r.
 • Dozynki2018
  Dożynki Gminno-Parafialne Kazimierówka 2018
 • Mistrzowiewojewodztwa Lzs
  Mistrzostwa Województwa LZS - I miejsce reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Mistrzowiepowiatu Lzs
  Mistrzostwa Powiatu LZS - zwycięstwo reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Singer2018
  Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera - Tyszowce 2018
 • Fasola
  Międzynarodowe Święto Fasoli - Tyszowce 2018
 • Najazdwojow
  Śladami Chrobrego. Czerwień 1018 - 2018
 • Izbaotwarta
  Otwarcie Regionalnej Izby Pamięci
 • Tyszowce  Widok
  Tyszowce - widok z lotu ptaka
 • Szkola Podstawowa
  Budynek Szkoły Podstawowej w Tyszowcach
 • Grody
  Grody Czerwieńskie
 • Koci
  Kościół Parafialny

Aktualności

Akcja PDPZ jeszcze się nie skończyła

PDPZOgólnopolski finał tegorocznej akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" odbył się pod koniec listopada, ale zbiórka w mieście i gminie Tyszowce jeszcze się nie skończyła.

Dary wciąż można przynosić do siedziby głównego sztabu w miejscowym centrum kultury albo dostarczać do szkół w całej gminie.

 Czekamy na trwałą żywność, zabawki, przybory szkolne oraz środki czystości i higieny osobistej. Nie zbieramy odzieży ani pieniędzy - przypomina szef sztabu akcji i dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach Grzegorz Piliszczuk.

Oprócz SCK dary są przyjmowane w miejscowym przedszkolu i szkole podstawowej oraz w podstawówkach w Czartowczyku, Przewalu, Perespie i Kazimierówce.

Zbiórka potrwa do 18 grudnia. Potem jej organizatorzy posegregują dary i przekażą do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tyszowcach, który jeszcze przed świętami podzieli je między potrzebujących.

Efektem ubiegłorocznej akcji było prawie 220 kilogramów różnych produktów. Najwięcej było trwałej żywności, ale darczyńcy chętnie przekazywali również słodycze, zabawki i środki czystości.

(żródło: https://ias24.eu/tyszowce)

 

Nowy burmistrz i radni po ślubowaniu

Urząd MiejskiMarcin Kawałko będzie przewodniczącym nowej Rady Miejskiej w Tyszowcach. Taką decyzję podjęli radni, którzy w środę 21 listopada spotkali się na pierwszej sesji w nowej kadencji. Radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Ślubowanie złożył również nowy burmistrz Andrzej Podgórski.

Marcin Kawałko, który był jedynym kandydatem na stanowisko przewodniczącego rady, a w poprzedniej kadencji był wiceprzewodniczącym, zdobył poparcie 12 spośród 15 radnych. Jego zastępcą będzie Piotr Marszalec, który przez ostatnie cztery lata przewodniczył komisji rewizyjnej.

Czytaj więcej: Nowy burmistrz i radni po ślubowaniu

10 lat z zespołem "Bell Canto"

10 lat Bell CantoW gronie przyjaciół i sympatyków Zespół Wokalny „Bell Canto” z Tyszowiec obchodził swoje 10-lecie. Na jubileuszowe spotkanie, które odbyło się w sobotę 17 listopada z gratulacjami, życzeniami i upominkami przybyli przedstawiciele władz samorządowych i zaprzyjaźnionych zespołów artystycznych.

Minioną dekadę podsumował kierownik artystyczny i dyrygent "Bell Canto", jednocześnie dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach Grzegorz Piliszczuk, który przygotował prezentację multimedialną, dokumentującą koncerty, wyjazdy i inne formy aktywności członków grupy.

Czytaj więcej: 10 lat z zespołem "Bell Canto"

Narodowe Święto Niepodległości 2018

święto niepodległości

Modlitwą i śpiewem mieszkańcy miasta i gminy Tyszowce uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Było wspólne wykonanie hymnu, patriotyczne występy artystyczne i hołd oddany poległym za ojczyznę.

Uczestnicy narodowego święta zebrali się w niedzielę 11 listopada w południe w kościele parafialnym, by razem zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu". Najważniejszą pieśń narodową zagrała Tyszowiecka Orkiestra Dęta, a zgromadzeni mogli posiłkować się tekstem hymnu, wyświetlanym na dużym ekranie w świątyni.

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości 2018