Nie ma mocnych na A. Gardziołę

Utworzono: 18 grudzień 2017 Opublikowano

Adam na pierwszym stopniu podium w ChorwacjiZnakomity występ Adama Gardzioły z Tyszowiec w międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Chorwacji. Podczas zawodów, które odbyły się w miniony weekend w Zagrzebiu podopieczny trenera Daniela Chwastka wywalczył dla Polski złoty medal

W kategorii wagowej do 85 kilogramów Adam Gardzioła wszystkie swoje walki wygrał w pierwszej rundzie przed czasem przez tak zwaną przewagę techniczną.

Na co dzień zawodnik trenuje w Tyszowcach i w Tomaszowie Lubelskim, a do ważniejszych turniejów przygotowuje się z kolegami z kadry narodowej. Tak było w przypadku startu w Chorwacji, który poprzedziły zgrupowania w Radomiu i w Raciborzu.

Adam Gardzioła obok Jakuba Darmochwała i Jakuba Antoszewskiego to obecnie najlepszy zawodnik w tyszowieckim klubie. Jest członkiem kadry narodowej w sumo i w zapasach oraz wielokrotnym mistrzem Polski i Europy. Oprócz złotego medalu w Chorwacji niedawno Adam Gardzioła wygrał także Międzynarodowy Puchar Polski w Zapasach w Radomiu.

Według trenera Daniela Chwastka to w tej chwili najlepszy zawodnik w swojej kategorii wiekowej w Polsce, który ma szanse na kolejne trofea. - Mam nadzieję, że trenerzy kadry narodowej również docenią jego talent i pozwolą reprezentować nasz kraj na najbliższych Mistrzostwach Europy i świata w zapasach - mówi trener Chwastek.

Jednocześnie zaprasza dzieci i młodzież, które chcą pójść w ślady Adama Gardzioły na treningi zapaśnicze w Tyszowcach i Tomaszowie Lubelskim. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 606 375 234.

Kolejne sukcesy utalentowanej młodzieży mogą być nowym pretekstem do dyskusji o przyznaniu najlepszym zawodnikom stypendiów sportowych. Poziom zapaśników i sumoków z Tyszowiec od wielu lat jest doceniany przez sędziów na krajowych i zagranicznych matach. Decyzje w sprawie stypendiów należą do rady miejskiej.