• Swieto Niepodleglosci
    Uroczystości 100 - lecia Niepodległości

Zawody pożarnicze z jubileuszem

Utworzono: 11 lipiec 2017 Opublikowano

Męskie drużyny z Czartowczyka i Tyszowiec oraz kobiece z Kazimierówki i Perespy będą reprezentować Gminę Tyszowce w tegorocznych powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych.

To one zajęły dwa pierwsze miejsce w turnieju gminnym, który odbył się w niedzielę 9 lipca w Przewalu i był połączony z jubileuszem 70-lecia miejscowej jednostki. Do rywalizacji w sztafecie i ćwiczeniach bojowych przystąpiło 9 męskich i 4 kobiece zespoły.

W klasyfikacji druhów OSP Czartowczyk wyprzedziła Tyszowce i Kazimierówkę, zaś w zawodach kobiet Kazimierówka okazała się lepsza od Perespy i Klątw, a czwartą drużynę wystawiła OSP Czermno.  W zwycięskiej ekipie z Czartowczyka byli: Mateusz Bielewicz, Krystian Bielewicz, Dominik Kościuk, Damian Ulanowski, Adam Borys, Łukasz Fedzioryna, Karol Piwko, Daniel Parol i Robert Stepuch.  Tytuł najlepszej drużyny kobiecej wywalczyły: Gabriela Litwińczuk, Gabriela Wojciechowska, Sylwia Lubarska, Aleksandra Rybczyńska, Karolina Szałata, Zuzanna Lubarska, Klaudia Wojciechowska i Luiza Januś.  Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze z udziałem najlepszych ekip z powiatu tomaszowskiego odbędą się w niedzielę 16 lipca w Lubyczy Królewskiej. Zmagania druhów poprzedziły obchody 70-lecia OSP Przewale, które były okazją do podsumowania dotychczasowej działalności jednostki, podziękowania strażakom za ich zaangażowanie w ratowanie mienia i ludzi oraz wręczenia medali, odznak i odznaczeń dla wyróżniających się druhów z całej gminy. Wśród odznaczonych Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa byli Komendant Gminny OSP w Tyszowcach Wojciech Baj i Marcin Jóźwik z OSP Tyszowce. Na srebrne zasłużyli: Wojciech Adamczuk z OSP Mikulin, Waldemar Kusiak z OSP Przewale, Przemysła Mądroń z OSP Perespa i Radosław Posłajko z OSP Kazimierówka. Brązowym medalem został odznaczony Andrzej Wybranowski z OSP Perespa, a kolejnych 10 druhów otrzymało odznaki "Strażak Wzorowy". Na liście uhonorowanych byli także przedstawiciele "jubilatki", którzy zostali odznaczeni medalami za wysługę lat. Najdłuższym, bo 60-letnim, stażem mogą się pochwalić Władysław Majewski i Edward Pereć, a za 50 lat w straży zostali uhonorowani Henryk Jakubiak i Ryszard Szumlański.

Medale, odznaki i odznaczenia wręczali Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim starszy brygadier Stanisław Kielech, prezes zarządu oddziału powiatowego Związku OSP RP Kazimierz Organista i prezes zarządu oddziału gminnego Grzegorz Mazurkiewicz oraz burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając. Władze powiatowe reprezentowała przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego Teresa Chrastina.

Strażackie święto w Przewalu rozpoczęła uroczysta msza święta, a zakończył występ chóru strażackiego "Dominanta" z Zamłynia.