• Koci
    Kościół Parafialny

Pasmo sukcesów młodych sportowców

zapasy

Tyszowce sportami walki stoją. Młodzi sumocy i zapaśnicy w ciągu kilku dni wywalczyli medale Mistrzostw Europy w Sumo i Mistrzostw Polski w zapasach, a także licznie stawili się na pierwszych mistrzostwach gminy w "Turnieju Siłacza".

Pasmo sukcesów rozpoczęli zawodnicy, reprezentujący Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo, które odbywały się w Estonii. Debiutantem na tej imprezie w grupie młodzików był Jakub Flak, który nie dał swoim rywalom żadnych szans zdobywając pierwszy tytuł mistrza Starego Kontynentu w kategorii wagowej do 45 kilogramów. Dobrą formę pokazali na tych zawodach także jego starsi koledzy klubowi, którzy wywalczyli kolejne dwa krążki. Wicemistrzem Europy Juniorów w kategorii do 90 kilogramów został Adam Gardzioła, a brązowy medal w kategorii wagowej do 100 kilogramów wywalczył Jakub Antoszewski.

Październikowe sukcesy zapaśników i sumoków

zapaśnicy i sumocyPaździernik jeszcze się nie skończył, ale młodzi sportowcy z Tyszowiec już mogą go zaliczyć do bardzo udanych. Tylko w mijającym tygodniu zdobyli pierwsze miejsce drużynowo w mini zapasach w Strupinie Dużym i wywalczyli trzy medale w międzynarodowych zawodach w Krakowie, a wcześniej drużynowe mistrzostwo kraju juniorów w sumo.

Turniej Nadziei Olimpijskich na 100-lecie Niepodległości w mini zapasach, który odbył się w czwartek 18 października w Strupinie Dużym (na zdj.) był rozgrywany w trzech rundach. Pierwsza polegała na wypchnięciu zawodnika poza pole walki, w drugiej zawodnicy mierzyli się w przeciąganiu liny, a w trzeciej zadaniem uczestników było wyniesienie piłki poza pole walki.

Zapaśnicy na fali

zapaśnicy na faliZ dwoma medalami wracają młodzi tyszowianie z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy C w Zapasach w Stylu Wolnym. Podczas zawodów, które odbyły się w miniony weekend w Połańcu, podopieczni trenera Daniela Chwastka wywalczyli złoto i srebro.

W turnieju z udziałem prawie 100 zawodników z województw: lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Flak, który walczył w kategorii wagowej do 44 kilogramów. Tytuł wicemistrza w kategorii do 41 kilogramów zdobył Kewin Materna. Na piątym miejscu w kategorii do 38 kilogramów został sklasyfikowany Mateusz Kułaj, który miał szansę na lepszy start, gdyby nie problemy zdrowotne.

Udany weekend zapaśników

zapaśnicy na podiumZ trzema medalami wracają młodzi tyszowianie z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy C w Zapasach Klasycznych. Podczas zawodów, które odbyły się w Nowinach koło Kielc podopieczni trenera Daniela Chwastka wywalczyli dwa złote krążki i jeden brązowy.

W turnieju wzięło udział prawie 150 zawodników z województw lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Na najwyższym stopniu podium stanęli - w kategorii wagowej do 41 kilogramów Kewin Materna oraz walczący w kategorii do 44 kilogramów Jakub Flak. Medalową trójkę uzupełnia Mateusz Kułaj, który w kategorii do 38 kilogramów zdobył brąz.

Mistrzowie Polski z Tyszowiec

SumoDwa tytuły mistrzów Polski i dwa medale. To dorobek młodych sumoków z Tyszowiec na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Kobylinie. Podczas zawodów w Wielkopolsce, które odbyły się w miniony weekend, na najwyższym stopniu podium stanęli Kewin Materna i Jakub Flak.

Pierwszy startował w kategorii wagowej do 40 kilogramów, natomiast Jakub Flak okazał się bezkonkurencyjny w kategorii do 45 kilogramów.

Tytuł wicemistrza kraju zdobył jeszcze w kategorii do 35 kilogramów Mateusz Kułaj, a brązowy krążek dołożył Jakub Jóźwiak, walczący w kategorii do 70 kilogramów. Udanie zaprezentowała się również Małgorzata Muca, która wprawdzie nie stanęła na podium, ale w kategorii plus 65 była piąta.